Iskolánk krónikája

Csillaghegy, ez a szép fekvésű, szép nevű és jó levegőjű település Budapest III. kerületének észak-keleti részén terül el. Kedvező természeti adottságai következtében már az őskorban megjelent az ember és onnantól fogva napjainkig folyamatosan lakott volt. Az iskola jogelődje (ma: Budapest Ráby Mátyás utca 16.) 1910-ben épült, mivel forrásfürdő létesült a környéken,. így egyre népszerűbb és lakottabb lett ez a városrész. Az épületet azonban sokak által iskolai célra alkalmatlannak találták, így az akkori vezetés (III. kerületi Tanács) elhatározta, hogy egy „modern” általános iskolát építenek, ami végül 1965-re épült meg az eredeti épülettől nem messze (ma: Dózsa György utca 42.).

Napjainkban is nagyon népszerű a környék és a Rókahegy, illetve a forrásfürdő környékén gomba módra épülnek a kertesházak és a lakóparkok. Mind ez a vonzáskörzet, mind az iskola szomszédságában korábban megépült békásmegyeri lakótelep szolgáltatja munícióul a gyereksereget az iskola számára. A csillaghegyi suli kertvárosi jellegével, barátságos-gyerekközpontú arculatával, és évtizedek óta tartó színvonalas pedagógiai munkájával kifejezetten jó hírnévre tett szert a diákok és a szülők körében. Az intézményt így nem csak a „körzetes” diákok töltik meg, hanem „messzebbről” is sokan érkeznek.

A tanintézet diáklétszáma jelenleg 430-440 fő között mozog.