Gyermekvédelem

Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ

A Gyermekjóléti Központ által nyújtott ellátás célja a gyermek családjában történő nevelésének elősegítése, veszélyeztetettségének megelőzése, megszüntetése az együttműködésen alapuló hatósági munkát megelőző tevékenység által.

csaladsegito_logo_webre-300x224.png
A Gyermekjóléti Központ speciális szolgáltatásai
  • Kórházi Szociális munka,
    melynek célja a szociális válsághelyzetben lévő anya és gyermeke helyzetének megnyugtató rendezése

• Kapcsolattartási ügyelet,
    amely a gyermek és a látogató szülő számára találkozásukra alkalmas helyet, valamint igény szerint konfliktuskezelést biztosít.

• Utcai, lakótelepi szociális munka,
    melynek célja a szabadidejét az utcán töltő gyerekek felkutatása és számukra hasznos programok szervezése

• Készenléti ügyelet,
    amely a krízishelyzetbe került családok számára egy állandóan hívható telefonszám segítségével 24 órában szakszerű segítséget nyújt.

Mennyibe kerül a szolgáltatás?
A szolgáltatás térítésmentes.

Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ
Székhely: 1035 Bp. Váradi u 9-11.
Tel: 250-1964
Intézményvezető:
Bleszkánné Kis Ildikó
Szakmai vezető:
Barta Katalin
E – mail: cstan.info@kszki.obuda.hu

Telephely:
1035 Bp. Kelta u 5.
Tel: 250-37-66
Intézményvezető
Bleszkánné Kis Ildikó
Családgondozók szakmai vezetője:
Bálint Odett

Esetmenedzserek szakmai vezetője: Fatérné Rothard Mária

A szolgáltatások és tanácsadások ingyenesek,de a szolgáltatások igénybevételéhez időpont egyeztetés szükséges.

Szolgáltatások:

• adósságkezelésiszolgáltatás

• kapcsolattartás a rendszeres szociális segélyezettekkel

• jelzőrendszer működtetése

• szociális információ nyújtása

• álláskereső klub működtetése

• munka és pályaválasztási tanácsadás

• korrepetálás, képességfejlesztés

• megelőző (prevenciós) jelzőrendszer működtetése

• ifjúsági klubfoglalkozások – RING

• szabadidős programok szervezése

• kapcsolattartási ügyelet

• készenléti ügyelet

Tanácsadások

Jogi tanácsadás
Pszichológus felnőtteknek – gyermekeknek
Pszichiáter/orvos
Mediáció
Családterápia

Az intézményben Szociális Információs Szolgáltatás működik, telefonon, vagy e-mailen is tudunk válaszolni a kérdéseikre.

IGAZOLATLAN HIÁNYZÁSOK

Felhívjuk a szülők figyelmét arra, hogy fokozottan kísérjék figyelemmel a tanulók hiányzásait, amit időben igazolni szíveskedjenek. Az igazolatlan hiányzások megléténél az iskoláknak törvény által meghatározott jelentési kötelezettsége van. Az alábbi táblázatban összefoglalva megtalálják a jelentési kötelezettséggel kapcsolatos tájékoztatót.

Igazolatlan óra                      Ahova a jelzés érkezik                                        Következmény

1 óra                                                      Szülő                                                              –

10 óra                                                    Szülő                     A Gyermekjóléti Szolgálat kapcsolatba lép a családdal

Gyermekjóléti Szolgálat          Gondozásba vétel (önkéntes együttműködés)